Kindergeld dla Polaków
Kindergeld znajduje się bardzo często w obiekcie zainteresowań Polaków. Jest to niemiecki zasiłek rodzinny, który stanowi dodatkowe, całkiem pokaźne źródło dochodu. Co należy zrobić, aby uzyskać takie dodatkowe pieniądze? Warto się tego dowiedzieć.
Prawo do zasiłku
O Kindergeld mogą starać się wszystkie osoby, które zatrudnione są po stronie niemieckiej. Podstawą do ubiegania się o taki zasiłek jest posiadanie statusu unbeschränkte Steuerpflicht. Dokładnie mówiąc, każda osoba chcąca się ubiegać o taki status powinna posiadać status nieograniczonego podatnika lub nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Niemiec. Co jest najciekawsze – o tego rodzaju zasiłek rodzinny mogą ubiegać się osoby, które pracują na terenie Niemiec nawet sezonowo. Sam rodzaj umowy jest nieważny. Ważniejsze są te dwa – wyżej wymienione – statusy.
Wysokość Kindergeld
Nawet osoby, które prowadzą w Niemczech własną działalność gospodarczą, mogą postarać się o tego rodzaju zasiłek finansowy. Wysokość tego dodatkowego finansowania ze strony niemieckiej uzależniona jest od liczny dzieci znajdującej się w rodzinie osoby wnioskującej. Należy również wiedzieć, że same osoby niepełnoletnie nie muszą zamieszkiwać na terenie Niemiec. Mogą one znajdować się pod opieką innej osoby dorosłej w Polsce. Jest to zasiłek rodzinny, który jako jeden z nielicznych w Europie, nie jest zależny od wysokości dochodu rodziców. Na pierwsze i drugie dziecko można otrzymać 194 EUR, na trzecie dziecko 200 EUR, a na kolejne po 225 EUR.